KONCERT
28.06.2015 l Chmury l Warszawa
start: 19:00 / wstęp: 15 / 20 zł

ARTUR RUMIŃSKI / ŁUKASZ CISZAK

/link FB/

Deerhunter Booking i Klub Chmury zapraszają na wieczór poświęcony polskiej scenie eksperymentalnej, dronowej, industrialnej i dark ambientowej.


/// DEAD FACTORY
To aktywnie działający od 2001 roku projekt Macieja Mutwila. Muzycznie i wizualnie oscyluje on w rejonach przemysłu i rejonu Śląska, z którego pochodzi, a który niewątpliwie stanowi dla niego największą inspirację. Obrazy i dźwięki z jego naturalnego otoczenia przeniesione zostały na kolejne wydawnictwa. Dyskografia obejmuje: 2 dema CDr „Solitude”, „Nowhere”, MCD „Indusreality”, split z ATUM oraz kilka publikacji mp3. DEAD FACTORY współpracował z kilkoma innymi artystami i projektami, poza wspomnianym ATUM, jeszcze z MOAN, Maćkiem Szymczukiem, SUTURE NAVIGATOR, czy SUBSTEP INFRABASS.
DEAD FACTORY po dłuższej przerwie wydawniczej powraca z nowym albumem, po raz pierwszy wydanym na srebrnym krążku. „Nachtmusik” dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej - w kopercie, dołączonej do szóstego numeru HARD ART. oraz limitowanej do 200 szt. ręcznie numerowanych kopii - w specjalnym opakowaniu z dodatkami. Jest to pierwsze wspólne wydawnictwo Beast of Prey oraz Zoharum. Obecnie trwa praca nad nastepcą „Nachtmusik”.




/// ARTUR RUMIŃSKI
Gitarzysta znany przede wszystkim z działalności w zespołach Thaw, Furia, Arrm, Sun For Miles, wSzaniec. Dzięki wydawnictwu Wounded Knife ukazały się dwa materiały split z Łukaszem Ciszakiem i solowy album.  Jego solowa twórczość plasuje się gdzieś na styku dronów i ambientu.



Jest improwizującym gitarzystą. W swojej muzyce łączy swobodną improwizację, rozszerzone techniki, field recordings i elektronikę. Współpracował z Arszynem, XVP, oraz muzykami zespołu Noisegarden. Jego nagrania ukazały się m.in. w wydawnictwach Few Quiet People, Wounded Knife i XVP. Od 2004 prowadzi wydawnictwo SQRT, wydające nagrania z kręgu improwizacji i eksperymentalnej elektroniki. Poza twórczością solową, gra w improwizującym trio HUN, oraz w post-punkowym Sorry Sluts na perkusji.




/// SKALPY Z DRZEW
Obawa, gniew, spokój i obywatelskie nieposłuszeństwo skanalizowane w tym projekcie mają na celu obrócenie w pył fasady szowinizmu gatunkowego. Podróż do czasów powicia świadomości. Porzućcie narcystyczne fiksacje na temat liścia figowego. Zerwanie z Drzewa Poznania uczyniło nas odpowiedzialnymi za kolektywny los tego organizmu. Człowiek w całej swej bucie i krótkowzroczności nigdy nie był odpowiednim pasterzem dla tego świata.