by Karolina Ossowska
KONCERT
14.03.2015 l Cafe Szafe l Kraków
start: 20:00 / wstęp: 5 zł


JEFF GBUREK

KONRAD GĘCA

KAROLINA OSSOWSKA

"Zapraszamy na kolejną Muzykoterapię do Cafe Szafe w sobotę 14 marca. Duet Karolina Ossowska i Jeff Gburek zaprezentuje projekt pod nazwą "Wizytacje", Konrad Gęca zagra materiał z płyty "Art of Choices"."

"Wizytacje" Karolina Ossowska i Jeff Gburek - Barokowa psychodelia z przebłyskami muzyki spektralnej. Dialog dziwnych stworzeń, fale, skrzypce, flety, klawiatury, sprężyny, gitary, gitary gitary, przetworzone, ukelele, woda i elektronika. Płyta została wydana w 2014 roku przez Catalogue of Wonders (Londyn) i nosi nazwę "wizytacje", ponieważ tworzona była zarówno w Poznaniu, w Polsce i we Florencji i w Polsce przez cały rok 2013.




MUZYKOTERAPIA powstała jako cykl koncertów z muzyką swobodnie improwizowaną i eksperymentalną w eszewerii w styczniu 2009 roku. aktualnie promuje przede wszystkim sztukę dźwięku i sztuki wizualne, stawiając akcent na poszukiwania własnego języka twórczej wypowiedzi w oderwaniu od powszechnie znanych ram gatunkowych. nie ma stałego miejsca zamieszkania, zaczyna przyjmować różne formy, ma apetyt na zmiany i zaprasza do współpracy.


★ KAROLINA OSSOWSKA
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Henryka Tritta. Oprócz prowadzenia klasy skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy współpracuje z wieloma zespołami wykonując muzykę od dawnej (w nurcie autentyzmu wykonawstwa i na instrumentarium z epoki) przez klasyczną kameralistykę aż po muzykę współczesną i improwizowaną (np udział w festiwalu muzyki improwizowanej i partytur graficznych Ad Libitum i współpraca z Malcolmem Goldsteinem i Reinholdem Friedlem). Z zespołem Anabasis Ensamble wykonuje muzykę eksperymentalną łącząc akustyczne instrumenty smyczkowe z elektroniką oraz gitarą preparowaną (udział w trzech kolejnych edycjach festiwalu Experyment). Koncertowała w wielu krajach europejskich takich jak Niemcy, Francja, Włochy, Dania, Wielka Brytania, Węgry, Ukraina i Litwa a także w Emiratach Arabskich oraz w Chinach.



Jest multidyspilinarnym artystą, gitarzystą, kompozytorem muzyki elektronicznej, rzeźbiarzem dźwięku. Obecnie mieszka w Poznaniu, po długim pobycie w Berlinie. Wykorzystuje rozwinięte techniki gitary preparowanej, przetwarzanie sygnału, oprogramowanie open source - by tworzyć bogatą strukturalnie muzykę, gdzie ekstremalne pianissimo, organiczna manipulacja obiektów oraz cisza kontrastują z energetycznymi wybrzuszeniami podnieconej elektroniki, obrazami trompe-l'oeil, gdzie psychologia doświadczenia słuchowego odgrywa znaczącą rolę jako pierwszy plan kompozycji.



Przez osiem lat współpracował z artystką teatru tańca Ephią w Djalma Primordial Science. Występował z takimi artystami jak Keith Rowe, Tetuzi Akiyama, Michael Vorfeld, Pascal Battus, Annette Krebs, Raven Chacon, Tom Carter, Yannick Franck, Olivier Pe, Joke Lanz. Ostatnio współpracuje koncertowo i studyjnie z Rafałem Iwańskim (X-NAVI:ET, HATI). Grał na Warszawskim Festiwalu Ad Libitum z muzykami takimi jak John Tilbury, Eddie Prevost i Phil Durrant wykonując partytury Mortona Feldmana, Corneliusa Cardewa, Christiana Wolfa i La Monte Younga.



 KONRAD GĘCA - Samouk eksperymentujący z dźwiękiem i video, improwizator. Punktem wyjścia do działań twórczych są nagrania terenowe lub dźwięki generowane przy pomocy dyktafonów, przedmiotów jak i samego miksera, który jest głównym instrumentem. Sięga po wszelkie tworzywa, stara się nie przywiązywać do konkretnego medium, a raczej dobierać je w zależności od kontekstu. Opowieść, komunikacja z odbiorcą - te warunkują każdorazowo użycie innych narzędzi.



W poszukiwaniu interakcji prowadzi warsztaty, podczas których jest tylko inicjatorem procesu twórczego i w ten sposób próbuje realizować założenia formy naturalnie ukształtowanej (Andrzej Pawłowski) czy formy otwartej (Oskar Ansen), udowadniając, że twórczość nie jest domeną profesjonalistów i nie jest bezpośrednio powiązana z warsztatem, umiejętnościami. Pod szyldem muzykoterapii od lat organizuje cykl wydarzeń promujących muzykę poszukującą, sztukę dźwięku i sztuki wizualne.



Występował w ramach "emfp on tour" (Paryż, Amsterdam, Bruksela, Londyn, Berlin), na festiwalu AudioArtSkver art (mali losinj), w Lublanie (wraz z kolektywem Cirkulacija2). oraz w ramach projektu Exploratory Music From Poland on Tour. Organizuje cykl koncertów Muzykoterapia, promujących sztukę dźwięku i muzykę poszukującą. Jest członkiem polskiego stowarzyszenia muzyki elektroakustycznej, autorem muzyki do filmu "Legenda kineform" i do spektaklu "Paradiso". niedawno wydał płytę "Art of choices" nakładem wydawnictwa Mathka oraz współtworzył podgórski nieprzewodnik dźwiękowy.